doğuhan murat yücelDoğuhan Murat Yücel adında, evrendeki sayısız varlık içinde insan denilen küçük bir grubun ufacık bir üyesiyim. Aslında sen ben olayı değil bu. Her şeyi kendimden bir parça gibi görüyorum. Öyle davranıyorum. Kendim isteyerek doğmadım. Hayatı bana öğretildiği gibi yaşıyorum. İstediğim bir zaman da ölmeyeceğim sanırım. Biz‘in biraz edebiyatçı, biraz felsefeci ve hayatın anlamına kafayı takmış hayalperest tarafıyım. 20’li yaşlardayım.

Daha önce internette site, forum ve blog deneyimlerim oldu. 2013’te internete değil insana yönelik içerik üretme fikrini edindim. Hep felsefe yapmış ama hiç kimseye yazmamıştım. Yüzlerce kitabı dolduracak yazım var ama kitap ya da herhangi bir nesne sahibi olmanın bir şey ifade etmediğini biliyorum. Bir şey ifade eden: insanlığa ve onun arkasındakine ne kadar seslenebildiğimizdir. Bunun için internet denilen süper zihinden bir parça aldım, dmy.info diye yazmaya başladım.

DMY.info logoYazıları kısa tutmaya ve felsefece sorgulamaya çalışıyorum. Çoğunlukla anlam vermeye çalışıyorum. Kesinliğe ulaşmak yerine sizinle birlikte sorguluyorum. Yazıların hepsi birer deneme ve ortak uzlaşıyı çözme çabasıdır. Kitaplarla bir kesime ulaşmak yerine anında insanlığa ulaşıyorum. Bilgileri paylaşırken taraflı veya tarafsız değil felsefece yazmaya çalışıyorum. Yararlı bulduğum bilgilerin dışında kendi denemelerimi de ayrı bir kategoride sunuyorum. İçeriğe ilişkin tüm soru veya sorunlarınız için info-at-dmy.info e posta adresine yazabilirsiniz.

İçerikhakkında kopya korumalıdır. Bağlantı vererek paylaşabilirsiniz.

Paylaştıkça artar...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on TumblrPrint this page