Tercüme-i Hal

Evrende sayısız varlık içinde insan denilen küçük bir grubun ufacık bir üyesiyim. Aslında sen ben olayı değil, her şeyi kendimden bir parça gibi görüyor, öyle davranıyorum. Dünyaya kendim gelmedim, hayatı da başkasından öğrendim. Ölüm de isteğim dışında olduğundan çok havaya girmiyorum. Büyük oranda benim dışımda olan hayata uyum sağlamaya çalışıyorum. Biz‘in biraz edebiyatçı, biraz felsefeci ve hayatın gidişatına kafayı takmış tarafıyım. Soruyorum ve sizinle sorguluyorum. Yazılar ortak uzlaşıyı çözme çabasıdır. Yazmak sizinle birlikte deva bulmaktır, anlamaya çalışmaktır.

Yazdıklarım bana gösterilenlerdir. Amacım ifadeyi düzgün vermektir.

DMY.info logo İçeriğe ilişkin sorularınız için iletişimi kullanabilirsiniz. Sağ taraftaki form sayesinde yeni yazılardan haberdar olabilirsiniz.

Doğuhan Murat Yücel eğitimTedrisat

  • Lisans: Edebiyat, felsefe, kamu yönetimi
  • Y. Lisans Edebiyat, felsefe
  • Doktora-İstanbul Üniversitesi Felsefe(devam)

Neşriyat

Tebligat

  • D.M.YÜCEL, Şiddetin Çeşitleri- Farklı Bir Olay Yeri: Sanal Gerçek, Hukukun Gençleri Sempozyumu- 6 Şiddetin Mağdurlarının Yaşamlarına Olan Etkisi, Kasım 2015, Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesi- Eskişehir.
  • D.M. YÜCEL, EBA ve E-Okul Oyunlaştırma İmkanları,Milli Eğitim Bakanlığı FATİH Projesi Eğitim Teknolojileri Zirvesi, Kasım 2017, Ankara.
  • D.M. YÜCEL, Modernleşme Döneminde Doğal Hukuk Vurgusu ve Hukuk-ı Nas’ın Neşredilmesi, Türkiye Lisansüstü Çalışmalar Kongresi, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, Mayıs 2018, Burdur.

Ehl-i Takib için İçtimai Muhabere

Yeni yazılar e-postanıza gelsin:

Doğuhan Murat Yücel