doğuhan murat yücelHayatın soran tarafı. Sorularla yaşayan bir münzevi. Yazıları düşünmek için yazıyor. Şunu fark etti: Her zaman birlikte düşünüyoruz. Sonra dmy.info’ya yazmaya başladı. Sitede dördüncü yılı, ancak yaklaşık on yıldır yazmaya çabalıyor. Daha doğrusu, düşünmenin doğru şekli olan, birlikte düşünmeye, biz olarak ifade etmeye çalışıyor. Bazen can sıkıntısından, bazen de insanların ihtiyacına yönelik konu seçiyor.

Evrende sayısız varlık içinde insan denilen küçük bir grubun ufacık bir üyesiyim. Aslında sen ben olayı değil, her şeyi kendimden bir parça gibi görüyor, öyle davranıyorum. Dünyaya kendim gelmedim, hayatı da başkasından öğrendim. Ölüm de isteğim dışında olduğundan çok havaya girmiyorum. Büyük oranda benim dışımda olan hayata uyum sağlamaya çalışıyorum.

Yazılar ortak uzlaşıyı çözme çabasıdır. Yazmak sizinle birlikte deva bulmaktır, anlamaya çalışmaktır. Hikmetin sahibi ben değilim, hepimiziz. Bana gelen malumatı sizinle sınırsızca paylaşmalıyım. Emanetçi bile değilim sadece gözetiyorum. Hepimiz başkalarından öğrendik, öğrendiğimizi esirgeyemeyiz.

Yazdıklarım bana gösterilenlerdir. Amacım ifademi düzgün vermektir.  Yanlış isem söylenmesi, eleştirilmesi ve haddimin bildirilmesi talebindeyim. İletişim bölümünden fikirlerinizi iletebilirsiniz. Ayrıca bakınız: Hakkında sayfası

Tavsiyeler

  • Kitap

Mesnevi-i Şerif, Otostopçunun Galaksi Rehberi, Dorian Gray’in Portresi,  Suç ve Ceza, Küçük Prens, Simyacı, Sisifos Söyleni, Dönüşüm

  • Dizi

Rick and Morty, Behzat Ç., Black Mirror, Dekalog, Cosmos…

  • Film

Bir Zamanlar Anadolu’da, Arrival,Dogville… bakınız: Felsefi filmler listesi

  • Oyun

Europa Universalis, Victoria 2, Portal, Fallout, Everything.

DMY Hakkında