Felsefenin Anlamı

Felsefenin Anlamı nedir? Felsefenin Anlamı bir e-kitaptır. Bu ve benzeri sorularınıza aşağıdaki dosyada yanıt arayabilirsiniz. Sitedeki yazıları derleyip e-kitaba dönüştürerek ilgili soruların tümünü incelemeye olanak sağladım. Bu tarzdaki ilk denememde felsefe tanımıyla ilgili yazılarımı topladım. Bu işleme internette blog kitabı deniyor. Blog Kitabı: Bir blogdaki yazıların derlendiği, ya da tümünün otomatik olarak tek dosyada birleştirildiği metinlere verilen addır. İngilizcede blogbook olarak bilinir. Sitedeki çeşitli yazıları konularına göre derleyerek birer e- kitaba dönüştürme niyetindeyim. Böylelikle düzensiz olarak yazdığım yazılardan aynı konudakileri tek seferde okuyabileceksiniz. Şu an felsefenin anlamıyla ilgili yazıları tek dosya haline getirdim. Robot vasıtasıyla yapıldığı için, tematik değil, tarih sırasına göre sıralanmıştır.

felsefenin anlamıBir çırpıda okunabilecek, kısa metinler yazmaktayım. Bu kısa metinleri birleştirerek bütünlüklü bir yapıt çıkarmak mümkün. Halihazırda 195 yazıdan 400 a-4 sayfası bilgi çıkıyor. Bu da iki-üç basılı kitap tutarına yakındır. Kitap yazmak yerine bilgi talebinin yoğun olduğu internete arz etmekteyim. Böylelikle basılı yazının sınırlı imkanlarını aşarak yıllık 600 bin tekil ziyaretçiye hitap etmekteyim. Bir felsefe kitabı, sanırım bu kadar okunmazdı. İnsanlara hiç yorulmadan ve yormadan bilgi vermenin mutluluğu içindeyim.

Hayatın Anlamı pdf Formatında indirmek için tıklayınız

Yazılar .pdf formatında derlenmiştir. 1 mb. boyutundadır. Felsefenin anlamını benzer sorularla birlikte işledik. Örnekler ve grafiklerle anlayışınızı güçlendirmeye çalıştık. İçinde, sitede de aynı isimle yer alan 19 adet makale bulunuyor. İçinde derlenen yazılar şunlardır:

 1. Felsefe Nedir?
 2. Filozofların Meslekleri
 3. Edebiyat Felsefe İlişkisi Farklılıklar Ortaklıklar
 4. Tarihte En Etkili 10 Filozof- Büyük filozoflar
 5. Filozof Nedir?
 6. Felsefi Sözler Filozofların ünlü Sözleri
 7. Felsefe Gerekli midir- Neden Doğmuştur
 8. Felsefe Yapmak Nedir
 9. Felsefe Konuları- Alanları
 10. Felsefe Tarihi Özet
 11. Felsefeye Giriş- Başlangıç
 12. Düşünce Nedir
 13. Hikmet Nedir- Hikmet Felsefe İlişkisi
 14. Erdem Nedir- Fazilet Ne Demektir
 15. Merhamet Nedir
 16. Felsefe Neye Yarar
 17. Eleştiri Nedir
 18. Dil felsefesi Nedir
 19. Filozoflar Hakkında İlginç Bilgiler

Şuradan indirebilirsiniz: Felsefenin-anlami-dmyinfo

3 Yorum

 1. Özgür 16 Mart 2015
 2. ahsen 26 Ekim 2017

Yorum Yapın