Müslümanlar Neden Terörist Oluyor

Müslümanlar Neden Terörist Oluyor?

Müslümanlar Neden Terörist OluyorEn sevdiğiniz şeyin yok olduğunu düşünün. Onunla birlikte en sevdiğiniz ikinci, üçüncü ve dördüncü şey de yok olmuş. En sevdiğiniz şeylerin bulunduğu yer, eviniz de yok olmuş. Hatta sevebileceğiniz ne varsa Amerikan ve Rus uçaklarından atılan bombalarla yok edilmiş. Belki arada bir Müslümanlar neden terörist oluyor diye soruyorsunuz. Belki de barış dini İslam’ın neden kötülükle anıldığını merak ediyorsunuz. En sevdiğiniz şeylerin yok olduğunu düşününce empati kurabilirsiniz. Bir şeyi sevme imkanınızı elinizden alırlarsa, bir şeye bağlanmanız mümkün olmazsa, eviniz ve sevdikleriniz yok olmuşsa siz de batı için terörist olabilirsiniz.

Artık zahmet etmiyorlar. Sömürgeci güçler sömürmek için coğrafyamıza teşrif etmiyorlar. İnsansız hava araçları var. Oturdukları yerden bizim sevgimizi yok edip yerine nefret bırakıyorlar. İnsanların içindeki sevgiyi acı bir şekilde yok edip neden diye soruyorlar. Müslümanlar neden bu kadar kötü? Müslümanlar neden terörist oluyor? Üzerine bomba yağdırdığımız şu derme çatma barakalardan neden teröristler çıkıyor? diyorlar. Çok şaşırıyorlar. Milyar dolarlık uçaklarıyla para etmeyen çadırlara ve geride bırakılmış coğrafyalara yok ederek demokrasi götürüyorlar. Bombalarla barış bırakıyorlar. Sonra da teşekkür bekliyorlar.

Dünya meselelerinden habersiz, siyasetle ilgisiz, yaşamını sürdürmeye çalışan insanlar var. Milyarlarca insan böyledir. Basit insanlar vardır. Sıradan bir hayat sürmeye çalışır. İşte böyle bir insan işten gelirken evinin yıkıldığını görür. Başka birisi akşam ne yiyeceğim derdindeyken evi başına yıkılır. Bir tanesinin sadece aklına gelir, dünyası yıkılır. Yakılan ve yıkılan ülkelerdeki insanların çoğu sıradan olmaya çalışır. Sadece olağan bir şekilde yaşamak isterler. Yaşamaktan başka bir isteği olmayan insanlara demokrasi ve barış götüren batılılar terörizme şaşırmamalıdır. Demokrasi ile evi yıkılan, barış ile sevdikleri yok olan insana başka bir seçenek bırakılmamıştır. Her şeyi elinden alınınca terörist oluverir.

İşte Müslümanların batı nefreti buraya temellenir. Hiçbir neden yokken bir bomba tüm ailenizi öldürür ve uğruna yaşayacağını bir şey kalmaz. Yapabilecek tek şey bu kötülüğü yok etmek oluverir. Aynı şey PKK terörü için de geçerlidir. Yoldan geçen insanları rastgele öldüren bir maşa örgüt tüm yolcuları düşman eder. Yolda bulunması muhtemel herkes örgüte ve savunduğu şeylere düşman oluverir. Müslümanlar da batı terörüne karşılık kendi terörlerini oluşturmaktan geri durmazlar. Üstelik ülkelerine barış getirilmemiş, kafalarına demokrasi düşmemiş olsa da harekete geçerler. Çünkü Müslüman olduktan sonra hedef olmuşsunuzdur. Teröre uğramanız ve terörist yaftası yemeniz an meselesidir.

Ayrıca Bakınız

Leave a Reply