Apaçık- öykü

İstanbul’un Fethi Kutlamaları tüm hızıyla devam ediyordu. Büyük bir alışveriş çılgınlığı vardı. Fetih rozetlerinde %80’e varan indirimler halkı ENNEAD istemcisine hücum ettirmişti.

Ne güzel günlerdi, her müşteri istediği ürüne ulaşabiliyordu, elektronik dışı ürünlere dair saçma talepler olmadığı sürece ürün temininde sıkıntı yaşanmıyordu. Şirket politikası olarak ürünlerin hemen tesliminde çok hassas olunması vatandaşlara ne kadar önem verildiğinin göstergesiydi Zaten koruyan kollayan şirket olmasa nasıl hayatta kalabilirdik?

100 yıl yaşıyoruz ENNEAD sağ olsun. Ama hala nankörlük yapanlar var. Özüne, ceddine saygısız davranan vatandaşlara ne demeli, onlar sayıklasın dursun. Sözleşmeyi imzalayıp taahhüt verdin mi vatandaşlık kurallarına uymalısın, bunun bir maliyeti olmayacak mıydı yani?

ENEEAD’lı herkes alnında bir dokuz işareti taşır. Bu ENNEAD’In logosu değil Üyelerin sonsuzluğuna ve sınır tanımaz arzusuna işaret eder. Ne güzelsin ENNEAD, şarkısı bile var. ENNEAD’ın kuşları, ne güzel uçuşları, doksan dokuz yaşları, ENNEAD ben sen, sen ben.

Ne mutlu ENNEAD’lıyım diyene. Şu kuş cıvıltıları, kuşların kanatları bile yeter. Kuşları vardır ENNEAD’ın, şehre refah ve mutluluk saçarlar. Bunlar drone dediğimiz hava araçlarıdır ve ortama salındıklarında kendi başlarına iş görürler. Görevleri eski organik kuşların yaptığını yapmaktır, bir ekosistem oluşturup bunun devamlılığını sağlamak.

Şimdi İstanbul’un gökyüzünde, ağaçlarında, binalarında gezerler. Kimisi organik ataları gibi “cik, cik, cik” diye öter. Kimisi vatandaşların ruh hallerine göre müzikler çalarlar. Kimisi ise onlara vatandaşlık bağlarını hatırlatır.

Bir keresinde fetih kutlamaları sürerken sistemin sensörlerine bir organik insan rast gelmiş. Hem organik organik gezeceksin hem de bizim şirketten olmayacaksın! Sistemlerimiz onu hemen “öteki” diye fişlemiş tabi. Fişleme işlemi biter bitmez de edindirme işlemi başlamış. Şirketimizle bu garibanı birleştirme işlemi yani. Nitekim de öyle olmuş.

ENNEAD kuşlarından biri kutsal görevini yerine getirmek için hedefe doğru alçalmış. Hedef bir irkilmiş ama -saygıdan her halde- korkarak da gülümsemiş. ENNEAD gibi bir gücü gücendirmek istemezler. Sensörlerimiz bu vatandaşın yerel halktan olduğunu hemen algılamış. Yüz tanıma ve fiziksel analizler de edindirmenin başarılı olacağını zaten göstermiş.

Enerji tasarrufu için formaliteler atlanmış ve hedefin fiziksel aşınma, ezme ve balistik müdahalelerle işlemi hemen gerçekleştirmesi onun iyiliği için sağlanmış…

#!/usr/bin/enneadimport js import ss import library_ot import ennead_os

import curses from curses import CIT_LEFT, CIT_RIGHT

while mood !< 1: OUTPUT(“stable”)


mood ← int(input(“recognition data “) IF mood > 1 then OUTPUT(“tweet”) ELSEIF if mood == 1 then OUTPUT(“recognition music”) ELSE OUTPUT(“ENNEAD_farewell”) ENDIFCORP ← int(input(“corp data “) IF CORP == other then INITIATE(“recruitment”) ELSE IF CORP == ENNEAD then OUTPUT(“ENNEAD_farewell ENDIF

REPEAT INITIATE (“recruitment”) Until CORP == ENNEAD WHILE True: if mood < “1”: break ENDREPEATdef ask_response(prompt, retries=3, reminder=Yeniden deneyiniz!’): WHILE True: IF response in (evet’, ‘tamam’, ‘kabul’): return True IF response in (‘hayır’, ‘olmaz’, ‘istemiyorum’, ‘kabul etmiyorum’): return False INITIATE (‘invalid user response’) exec(force_recruit)
print(“\ENNEAD – ” + str(Ennead_cit_score)) curses.endwin()

“Masal robotum açık kalmış baba” dedi sentetik çocuk, geleceğin dilinde.

Print(“Masal robotum açık kalmış baba”) os.system(“shutdown /s /t 1”)

Leave a Reply